Policjanci odnotowali kolejny przypadek niestosowania się do zasad kwarantanny na terenie powiatu wodzisławskiego. Do tej pory naruszenie przepisów polegało zazwyczaj na opuszczaniu miejsca izolacji w celu np. zrobienia zakupów. Tym razem jednak jeden z mieszkańców postanowił pojechać do… Czech.

Policjanci poinformują o wszystkim Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który w ramach prowadzonego przez siebie postępowania może nałożyć grzywnę od 5 do 30 tys. zł.

Policjanci codziennie sprawdzają, czy osoby zobligowane przez służby sanitarne do pozostania w wyznaczonym miejscu, stosują się do tego obowiązku. Do tej pory mieszkańcy powiatu wodzisławskiego, przebywający na kwarantannach domowych, wykazywali się odpowiedzialnością i stosowali do obowiązujących przepisów. Czasami zdarzały się sytuacje, w których kogoś nie zastano, bo postanowił pójść po zakupy. O tych sytuacjach także niezwłocznie powiadamiano inspektora sanitarnego.

Wczoraj mieszkaniec gminy Godów wykazał się jednak skrajną nieodpowiedzialnością. Złamał zasady kwarantanny i, zamiast przebywać w wyznaczonym miejscu, postanowił pojechać do Republiki Czeskiej, przekraczając granicę państwa w Skrbeńsku.

Tam szybko został zatrzymany przez patrol czeskiej policji i przekazany służbie granicznej w Gołkowicach. Mężczyzna został przez funkcjonariuszy ukarany mandatem karnym. Stróże prawa o zaistniałej sytuacji powiadomią Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który podejmie dalsze decyzje w sprawie mężczyzny.

Przypominamy, że Powiatowy Inspektor Sanitarny, za naruszenia nakazów, zakazów lub ograniczeń związanych z obecnym zagrożeniem, może nałożyć grzywnę od 5 do 30 tys zł. Dodatkowo niestosowanie się do przepisów skutkuje odpowiedzialnością karną.

Również wczoraj mundurowi zostali wezwani na ulicę Ligonia w Rydułtowach, gdzie zgłoszono zakłócenie spokoju. Okazało się, że w jednym z mieszkań trwała głośna impreza. Właściciel mieszkania oraz znajoma, która postanowiła go odwiedzić, zostali ukarani mandatami karnymi za niestosowanie się do ograniczeń, nakazów i zakazów wprowadzonych na podstawie ustawy w związku z COVID-19.

(oprac. wk, źródło: KPP w Wodzisławiu Śląski, fot. Straż Graniczna)