Zatrzymać czas… wiele chwil wartych jest zapamiętania na całe życie! Jedną z nich są pierwsze dni po narodzinach dziecka… Sprawdź, jak stworzyć pamiątkę z tych ulotnych chwil pierwszych dni życia dziecka…

Sesja noworodkowa to coraz bardziej popularna usługa. Nie dziwi ten fakt, gdyż to właśnie na zdjęciach możemy zatrzymać choć kilka chwil, które mijają tak szybko, a są niezwykle cenne. Pierwsze uśmiechy, słodkie minki noworodka – profesjonalne udokumentowanie tych chwil jest niezwykle dobrym pomysłem.

Kiedy zarezerwować termin?

Jeśli jesteś na końcówce swojej ciąży to już jest ten moment, by zainteresować się tematem sesji noworodkowych. Warto taką pamiątkę przygotować w pierwszych 2-3 tygodniach życia. Noworodki dość szybko się zmieniają, dlatego warto zarezerwować z wyprzedzeniem odpowiedni termin. Taka sesja może być doskonałą pamiątką i prezentem dla dziadków, przyjaciół, rodziców chrzestnych.

Profesjonalna pamiątka na całe życie

Pamięć bywa ulotna, jeszcze kilkanaście lat temu sesje noworodkowe nie były powszechnym pomysłem, dlatego wiele z nas ma zaledwie kilka zdjęć ze swoich pierwszych miesięcy życia – najczęściej w dość niezręcznych sytuacjach, zdjęcia te bywają nie do końca dobrze oświetlone, a kadry są całkowicie przypadkowe. Warto więc zadbać o to, by sesja noworodkowa przygotowana została i wykonana przez profesjonalistę. Sesja noworodkowa jako pamiątka na całe życie wykonana być powinna profesjonalnym sprzętem, w dobrej atmosferze, z przemyślanymi kadrami i ujęciami z oświetleniem, które nie będzie drażniło oczu maluszka. Usługa sesji noworodkowej najczęściej powiązana jest z przekazaniem rodzicom kilku wywołanych zdjęć lub całego gotowego albumu, który gotowy jest do postawienia na półce.

O nic się nie martw…

Sesja noworodkowa może być wykonana zarówno w studiu jak i domu. Zaopatrzenie się w kilka gadżetów z pewnością urozmaici sesję – można przygotować pieluszki tetrowe lub otulacze do owinięcia maluszka, malutkie wianuszki lub opaski z kwiatów na głowę dla dziewczynki, choć najczęściej to fotograf, który specjalizuje się w takich sesjach ma w swojej ofercie całą gamę dodatków, gadżetów, a jego portfolio doskonale ukaże przykładowe realizacje.

Pomysł na prezent dla ciężarnej

Sesja noworodkowa to doskonały pomysł na prezent! Zarezerwowanie terminu lub wręczenie vouchera na sesję dla ciężarnej siostry, przyjaciółki czy sąsiadki z pewnością będzie niezwykłym podarunkiem! Możesz go wręczyć podczas „baby shower” lub już po porodzie. Z pewnością taka pamiątka będzie pamiątką na całe życie.