Wodzisławscy śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku na autostradzie A1 w Mszanie. W zderzeniu samochodu osobowego z ciężarówką ucierpiała 4-osobowa rodzina z Włoch.

O zderzeniu dwóch pojazdów na autostradzie A1 w Mszanie jako pierwsi zostali poinformowani policjanci z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach. Jak ustalili na miejscu mundurowi, podróżująca w stronę Łodzi rodzina z Włoch uderzyła nagle w lewe tylne naroże naczepy ciężarowej, w wyniku czego kierujący osobowym citroenem stracił panowanie nad pojazdem i dachował.


Trzy osoby podróżujące osobówką zostały przewiezione do rybnickiego szpitala. Najmłodsze, półroczne dziecko przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Katowicach – Ligocie.

Policjanci sprawdzili trzeźwość obu kierowców. Okazało się, że 58-letni kierowca volvo znajdował się w stanie po użyciu alkoholu.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z komisariatu autostradowego oraz patrol z inspekcji transportu drogowego. Droga na czas czynności była zablokowana.

Prawdopodobną przyczyną wypadku była zmęczenie kierującego citroenem, który zasnął za kierownicą i uderzył w tył poprzedzającego go samochodu ciężarowego. Nad ustaleniem dokładnych przyczyn i okoliczności tego zdarzenia pracują teraz wodzisławscy śledczy.

(oprac. wk, źródło: KPP w Wodzisławiu Śląskim)