Mezoterapia igłowa to wyjątkowy zabieg medycyny estetycznej. Jej działanie opiera się na pobudzaniu skóry do regeneracji i w ten sposób pomaga walczyć z rozmaitymi problemami – od zmarszczek na twarzy po cellulit na nogach. Sprawdź, czy jest o zabieg również dla Ciebie.

Mezoterapia igłowa – dogłębna regeneracja skóry

Mezoterapia igłowa to zabieg, który przeznaczony jest do dogłębnej regeneracji skóry – nie tylko na twarzy, ale też na głowie i na całym ciele. Zabieg ten jest jednym z najchętniej wybieranych wśród pacjentek klinik medycyny estetycznej.

W zależności od użytego preparatu („koktajlu” do mezoterapii) możliwe jest osiągnięcie różnych efektów. Najczęściej wstrzykiwanymi aktywnymi substancjami są: kwas hialuronowy, kompleks witamin (np. A, C, witaminy z grupy B), aminokwasy, kwasy nukleinowe, składniki mineralne, koenzymy, kofeina.

Zabieg polega na wstrzyknięciu niewielkiej dawki preparatu w kilku punktach leczonego obszaru. Skórze dostarczane są substancje aktywne, które pobudzają jej naturalne procesy regeneracyjne. Składniki te przyczyniają się do rewitalizacji, odmłodzenia i nawilżenia tkanki. Znacznie poprawia się metabolizm komórek, dochodzi do stymulacji fibroblastów, produkcji kolagenu i elastyny, poprawy mikrokrążenia oraz prawidłowego odżywienia i ujędrnienia skóry.

Zalety mezoterapii igłowej:

  • długotrwałe efekty,
  • możliwość częstego, regularnego powtarzania zabiegów,
  • mało inwazyjna metoda,
  • bezpieczny i mało bolesny zabieg,
  • brak okresu rekonwalescencji i szczególnego postępowania po zabiegu.

Mezoterapia igłowa twarzy, skóry głowy i nie tylko

Mezoterapia igłowa twarzy błyskawicznie odżywia, nadaje świetlistość cerze i pomaga zlikwidować najbardziej widoczne objawy przemęczenia skóry. Twarz po zabiegu staje się wyraźnie odmłodzona, bardziej sprężysta i wypoczęta. Powraca do swojego naturalnego kolorytu. Znikają również zasinienia wokół oczu, a także tworzące się w tej okolicy obrzęki.

Mezoterapia skóry głowy pomaga w walce z łysieniem. Poprawia mikrokrążenie w skórze głowy i pobudza mieszki włosowe. Dzięki temu włosy rzadziej wypadają, zagęszczają się i wzmacniają. Poza tym mezoterapia igłowa działa regenerująco na włosy.

Innym zastosowaniem tego zabiegu iniekcyjnego jest terapia cellulitu. Dzięki wprowadzeniu takich substancji pod skórę, jak kofeina, pobudza się metabolizm komórek tłuszczowych, a „pomarańczowa skórka” ulega wygładzeniu. Mezoterapia igłowa pomocna jest też w leczeniu rozstępów.

Efekty widoczne mogą być już po pierwszej sesji, jednak zwykle potrzebna jest seria zabiegów do uzyskania długotrwałych rezultatów. O liczbie i częstotliwości mezoterapii decyduje lekarz. Aby efekty zabiegu utrzymywały się jak najdłużej, należy wykonywać go raz na miesiąc, przynajmniej przez pół roku. Regularna mezoterapia twarzy niweluje efekty starzenia się skóry i pełni rolę profilaktyki anti-aging.

Jak działa mezoterapia kwasem hialuronowym?

Mezoterapię kwasem hialuronowym np. w katowickiej Klinice Miracki, wykonuje się na twarz, w tym w tak wrażliwych miejscach, jak okolice oczu, a także na skórę głowy. Kwas hialuronowy to substancja, która służy do wypełniania ubytków tkankowych, nawilżania skóry i stymulowania procesów regeneracyjnych. Podana pod skórę w niewielkich ilościach podczas mezoterapii igłowej, skutecznie wypełnia i redukuje zmarszczki, poprawia owal twarzy, koryguje kształt ust, modeluje kości policzkowe, likwiduje asymetrię twarzy, poprawia gęstość i objętość skóry. Mezoterapia pod oczy likwiduje oznaki zmęczenia widoczne na twarzy – redukuje zmarszczki, obrzęki i zasinienia w okolicach powiek.

Mezoterapia igłowa kwasem hialuronowym rzadko polega na podawaniu samego kwasu hialuronowego pod skórę. Mezokoktajle najczęściej składają się z kwasu hialuronowego w odpowiednim stężeniu oraz innych substancji aktywnych, np. glicyny i L-proliny – aminokwasów, które są głównym składnikiem kolagenu. Kilkuskładnikowe preparaty zapewniają wielowymiarowy efekt terapeutyczny.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat iniekcyjnych zabiegów medycyny estetycznej i dobrać odpowiedni dla siebie, skontaktuj się ze specjalistami z katowickiej Kliniki Miracki