Wrocław to jeden z najważniejszych rynków w branży magazynowej w Polsce. O jego dynamicznym rozwoju decyduje wiele czynników, takich jak np. rosnące zapotrzebowanie na magazyny samoobsługowe. Czym one są i jak przebiega procedura najmu?

Magazyn samoobsługowy – wygoda w atrakcyjnej cenie

Magazyny samoobsługowe są coraz popularniejsze wśród mieszkańców stolicy Dolnego Śląska. Korzystają z nich firmy oraz osoby prywatne. Bardzo często mówi się o magazynach samoobsługowych jako o alternatywie dla tradycyjnych magazynów. Jest prawdą, że w pewnym stopniu usługa self storage jest w stanie zastąpić standardowy najem, ale nie do końca. W rzeczywistości są to oferty adresowane do zupełnie innych grup docelowych o zupełnie odmiennych preferencjach. Wygoda korzystania z magazynów samoobsługowych wynika głównie z tego, że dostępne są powierzchnie już od 1 m kw. Z boksu można korzystać bez ograniczeń przez cały okres obowiązywania umowy – istnieje opcja zawarcia jej na krótki termin, np. w Kangu Self Storage minimalny okres najmu wynosi 7 dni. Do tego należy wspomnieć o przyjaznych dla kieszeni stawkach. We Wrocławiu za wynajęcie boksu o powierzchni 1 m kw. należy zapłacić średnio ok. 100 zł netto za miesiąc.

Magazyn samoobsługowy – uproszczone procedury najmu

Firmy świadczące usługę self storage stawiają na maksymalnie uproszczone procedury, co przekłada się na zwiększenie dostępności magazynów. Każdy z usługodawców stosuje przy tym własne zasady, jednak najczęściej wystarczy zgłosić się do biura obsługi klienta i od ręki załatwić formalności. Nie wszędzie jest wymagana wcześniejsza rezerwacja, choć nic nie stroi na przeszkodzie, aby przeanalizować oferty różnych firm. Na podstawie zawartej umowy udzielny jest dostęp do magazynu. Wrocław ma pod tym względem bogatą ofertę, w związku z czym nie jest problem znalezienie rozwiązania odpowiadającego konkretnym oczekiwaniom. Zawsze należy pamiętać o zapoznaniu się z regulaminem wybranego usługodawcy, gdyż korzystanie z omawianej usługi to nie tylko przywileje, ale i obowiązki.