Marka Hyundai to jedna z największych firm samochodowych, która w krótkim czasie opanowała rynki na całym świecie. Poza samochodowymi z napędem spalinowym posiada w swej ofercie coraz ciekawsze modele aut elektrycznych i hybrydowych.

Stawiając na rozwój i innowacje niemal co roku, przygotowuje dla swoich klientów ciekawe propozycje motoryzacyjne. W 2020 roku wprowadziła najwięcej nowych lub odświeżonych modeli samochodów, w tym również elektryków. Zobacz najnowsze elektryczne auta marki Hyundai!

Nowości 2020 od Hyundaia

Firma Hyundai w 2020 roku wprowadziła rynek aż siedem nowości, są to modele samochodów spalinowych takich jak:

Hyundai i10 i i10 N Line – samochody miejskie, które zyskały bardziej wyrazisty charakter.

Hyundai 120 – samochód z segmentu B, który dzięki nowemu designowi opartemu na Sensuous Sportiness marki Hyundai oraz wykorzystaniu nowoczesnych technologii zapewniających bezpieczeństwo wyznaczył nowe standardy na rynku samochodów tej klasy.

Nową odsłonę zyskały również auta z serii Hyundai i30 oraz seria Tuscon, która otrzymała nowoczesny wygląd. W serii Tuscon, mamy do wyboru nie tylko samochody z silnikiem diesla i benzynowym, lecz również hybrydę miękką, pełną hybrydę oraz hybrydę plug-in. Czyli każdy znajdzie coś dla siebie.

A jak wyglądają najnowsze modele samochodów elektrycznych marki Hyundai?

Nowa Kona electric – elektryczny crossover w wersji Style

Ekologiczne auto Hyundai Kona Electric to crossover klasy miejskiej w wersji elektrycznej, który po raz pierwszy został zaprezentowany w 2018 roku. W 2020 roku Hyundai wypuścił na rynek samochód Kona Electric z nowym wyposażeniem w wersji Style dla modelu z akumulatorem 64 kWh. Wprowadzone zostały również drobne ulepszenia, dzięki którym zwiększył się zasięg samochodu.

Dla modelu z akumulatorem 64kWh wzrósł do 484 km, zaś zużycie energii spadło z 15,4 do 14,7 na 100 km. Dodatkowo zasięg wzrósł w trybie miejskim aż do 660 km, a zużycie spadło do 10,7 kWh na 100 km. Na tak dobre wyniki wpłynęła zmiana rodzaju opon na nowe o niskim oporze toczenia.

Pojawienie się ulepszonej wersji Kony Electric łączy się między innymi z rozpoczęcia jej produkcji w fabryce znajdującej się u naszych południowych sąsiadów, czyli w Czechach, co miało wpływ również na jej cenę, która dla wersji Style wynosi 179000 zł.

Udogodnieniem może być również możliwość wyposażenia samochodu w bagażnik na dachu, umożliwiający przewóz bagażu o wadze do 100 kg. Kona Electric może posiadać również hak holowniczy, który umożliwi holowanie przyczep o masie nawet do 300 kg.

Nowy Ioniq Electric 2020

W 2019 roku została zaprezentowana nowa wersja samochodu elektrycznego z serii Ionig, który wszedł na rynki rok później. Najważniejszą zmianą jest nowa, większa bateria o pojemności użytecznej 38,3 kWh, zaś jej całkowita pojemności wynosi około 42 kWh. Akumulatory zostały wy skonane w technice litowo-polimerowej. Zwiększyła się również moc silnika, która wynosi 136 KM, a moment obrotowy 295 Nm. Szacowany dystans na nowej baterii wynosi nawet 270 km na jednym ładowaniu, zaś w trybie miejskim przejedziemy jeszcze więcej. Dodatkowo auto zostało wyposażone w nowy 10,25-calowy ekran LCD i 7-calowy wyświetlacz LCD w miejscu liczników, a także specjalną aplikację BlueLink, która pozwala na zdalne uruchomienie samochodu, sprawdzenie poziomu energii w bateriach, czy włączenie klimatyzacji.

To jednak nie wszystko, co planuje firma Hyundai. Już w 2021 roku, na rynku mają się pojawić kolejne modele samochodów elektrycznych.

Samochody elektryczne marki Hyundai – plany na 2021 rok

Firma Hyundai inwestuje w produkcje nowych modeli samochodów elektrycznych. W najbliższych latach chce zainwestować ponad 60 bilionów wonów (200 miliardów zł) na nowe napędy ekologiczne i do 2025 wprowadzić 16 nowych modeli samochodów ekologicznych. W tym roku na targach we Frankfurcie został zaprezentowany nowy model samochodu oznaczony liczbą „45”, który ma stać się symbolem całkiem nowej linie samochodów marki Hyundaia, który ma się pojawić już w 2021 roku.